Jdi na obsah Jdi na menu
 


Konec jednotek 460 na trati 321

12. 12. 2010

460-014-4-6.jpg S novým jízdním řádem přichází také různá omezení či rušení. A to buď omezení vlaků, jejich celá rušení nebo jen náhrada souprav za jiné. Toto je přesně případ týkající se trati č. 321 (Český Těšín - Havířov - Opava východ) a jednotek řady 460. Jejich dlouholetý provoz totiž na této trati s novým jízdním řádem končí. Nahradí je moderní dvoupodlažní příměstké jednotky řady 471 známé širší veřejnosti spíše pod obchodním názvem City elefant. Není však vyloučeno, že "pantografy" 460 se na této trati mohou i nadále objevit. Například při zaskakování za některý neschopný elefant. Jejich hlavním "revírem" však ale zůstanou tratě č. 320 až do Čadce a například tratě olomoucka, Nezamyslice apod.


Text: Přemysl Michálek

Foto: Autor: Dennis Hűbsch, jednotka 460.013/014 - Háj ve Slezsku 26.12.2009

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nostalgie

(Pavel, 6. 7. 2015 18:44)

dnes (6.7.2015) jsem jel ze Zabreha do Sumperka v 15.11 a cekal jsem, ze prijede City elefant tak jako jindy, ale pri pohledu uz v dalce na prijizdejici vlak jsem trochu znejistel, protoze se mi nejak nezdal .City elefant je nadherny vlak, ale jak jse priblizoval, tak jsem si zacal rikat , Paneboze to vypada jako "pantak" a tak jsem rychle vytahl mobil a prijizdejici legendu jsem si vyfotil.Ten pocit euforie, kdyz se zabouchnou dvere a pri rozjezdu
citite to zrychleni a ten jeho zvuk to je nejkrasnejsi vec na svete. 7 let jsem jeste s zelenobezovym pantakem jezdil mezi Krasikovem a Zabrehem a jak se tam ta Sazava meandruje a mezi tim ty vlaky jezdi , no moc hezcich mist jsem nevidel.Doufam, ze nase jednotky neskonci ve srote, ale ze se alespon nektere dostane te cti a skonci v muzeu uz proto ze si to jiste zaslouzi, kolik generaci svezla bud do prace nebo do skoly. Pantakum preji hodne sil a stesti na ty spravne lidi, kteri dokazi ocenit co pantak znamenal pro nas husakove deti.ahoj Pavel.

Mor normálních panťáků

(Honza, 23. 12. 2010 23:35)

Bohužel City Elefanty hubí jako mor normální pěkné a pohodlné panťáky. Na trati Kralupy n/Vlt. - Ústí n/L a Praha - Beroun už se jim podařilo vyhubit panťáky žabotlamy.
Snad budete mít štěstí a teď v zimně kdy se škatulím (City Elefantům) nedaří, objeví se vám tam nějaké to tornádo.